Çalışma Saatleri Hafta İçi Saat 10.00- 23.00 Hafta Sonu 10.00-22.00
Randevu Al

Bitkisel Yağın Diş ve Ağız Sağlığına Faydaları

Bitkisel Yağın Diş ve Ağız Sağlığına Faydaları
Ekim 2

Bitkisel Yağın Diş ve Ağız Sağlığına Faydaları

Dişler vücudun neredeyse her zaman her dakika aktivite gerçekleştiren parçalarıdır. İnsanlar tarafından tüketilen her türlü yiyecek ve içecek içeriğinin diş ve ağız sağlığı üzerinde etkisi vardır.

Modern araştırmalar, genellikle Yağ Çekme olarak adlandırılan bitkisel yağ ve hindistancevizi yağı kullanımının diş bakımı ve tedavisinin ne kadar etkili olduğunu göstermektedir.

Bu yağ çekme tedavisi tekniği, ağızdaki toksinleri uzaklaştırabilir ve içerdiği yağ ile dişleri ve diş etlerini temizleyebilir. Organik hindistancevizi yağı, üzüm çekirdeği yağı, badem yağı veya zeytinyağı gibi yemeklik yağlarla her gün gargara yapmak hücreleri canlandırmanın yanı sıra toksinleri ağızdan yok etmenize yardımcı olabilir.

Yağ Çekmenin Avantajları

Bitkisel Yağın Diş ve Ağız Sağlığına Faydaları

Düzenli olarak yağ çekmenin birçok avantajı vardır:

•             Diş eti iltihabını azaltır

•             Tartar üretimini azaltır

•             Ağızdaki bakterileri azaltarak çürük oluşumunu engeller

•             Diş hassasiyetini artırmaya yardımcı olur

•             Kötü nefesi azaltır

•             Çeneyi güçlendirir

•             Dudakları nemli tutar

•             Toksinleri vücuttan atar

•             Cildin ve saçın durumunu iyileştirir

•             Migren veya baş ağrılarını azaltmaya yardımcı olabilir

Sonuç olarak, yağ çekmenin tüm bu faydaları, birçok toksini ortadan kaldırdığımız ve vücudumuza girmesini engellediğimiz için ortaya çıkar. Bu nedenle, cilt veya enflamatuar problemler gibi sağlığın diğer yönlerinde iyileştirmeler yapılabili. Ancak bu faydaların farkına varmak için düzenli olarak yağ çekme işlemi yapılmalıdır. Belirli sorunlar için günde birkaç kez yapılabilir ancak bu durumlarda bir uzmana danışmak daha iyidir.

Yağ çekme işlemini doğru bir şekilde yapabilmek için, kalkar kalkmaz ağzınıza bir yemek kaşığı yağ koymanız yeterlidir. Herhangi bir şey içmeden veya dişlerinizi fırçalamadan önce yapmanız en iyisidir. Yağı ağzınızda ve dişlerinizin arasında hareket ettirmelisiniz, böylece mümkün olduğu kadar çok toksini hapseder.

Yağ çekmenin her zamanki ağız hijyeninizi yapmanıza engel olmadığını unutmayınız, dişlerin doğru fırçalanması ve diş ipi kullanımının eşlik etmesi gereken bir ekstradır.

 Cevabınızı bulamadınız mı? Sorunuzu gönderin.