Çalışma Saatleri Hafta İçi Saat 10.00- 23.00 Hafta Sonu 10.00-22.00
Randevu Al

Çilek İle Göz Kamaştırıcı Bir Gülümsemenin Pratik Yolları

Çilek İle Göz Kamaştırıcı Bir Gülümsemenin Pratik Yolları
Eylül 10

Çilek İle Göz Kamaştırıcı Bir Gülümsemenin Pratik Yolları

Beyaz, temiz ve çekici dişlere sahip olmak kesinlikle çoğu insanın hayalidir. Temiz beyaz dişler sayesinde bir kişi daha kendinden emin görünebilir. Dişlerin beyaz ve temiz görünmesi her zaman kolay bir iş değildir. Beyaz ve temiz dişlere sahip olmak için düzenli fırçalamak tek başına yeterli olmayabilir.

Dişleri beyazlatmanın birçok yolu vardır. Sadece diş macunu değil, beyazlatma ve kaplama gibi birçok diş beyazlatma işlemi insanlar tarafından büyük talep görmektedir. Ancak doğal, özellikle ucuz ve sağlıklı bir şey arıyorsanız, çilek kullanabilirsiniz.

Ağız sağlığı için bu meyve gerçek bir derde devadır. C vitamini ve ksilitolün yoğun varlığı sayesinde çilekler diş etlerinin sağlığını korumaya, plak oluşumunu azaltmaya ve ağız kokusuyla savaşmaya yardımcı olur. Açıkçası, çilek tüketmek dişçi ziyaretinin yerini almaz, ancak ağız sağlığı için iyi bir destekçi olabilir.

Çilek İle Dişlerinizi Nasıl Beyazlatırsınız?

Çilek İle Dişlerinizi Nasıl Beyazlatırsınız

Çilekler dişlerinizi beyazlatmanıza ve yüzeysel ve daha yeni lekeleri gidermenize olanak tanıyan malik asit içerir. Çilekler ne kadar olgun olursa, malik asit içeriği o kadar yüksek olur. Bu nedenle, doğal olarak daha beyaz dişler istiyorsanız, olgun çilekleri seçmeniz önerilir.

Çilek ile diş beyazlatmak oldukça kolaydır. Diş fırçası, çilek ve yeterince su gibi ihtiyacınız olan malzemeleri hazırlayın.

1. Ağız boşluğundaki kiri ve yemek artıklarını gidermek için önce gargara yapın.

2. Daha sonra çilekleri ezin ve diş macunu yapın. Diş fırçasına yeterince çilek sürün ve dişlerinizi her zamanki gibi fırçalayın.

3. Bundan sonra, temiz su ile durulayın. Günde iki kez yapın ve sonuçları gözlemleyin.

Bunu basit bir şekilde de yapabilirsiniz, yani dişlerinizi fırçalar gibi dairesel hareketlerle çilekleri dişlerinize sürterek dişlerinizin tüm bölgelerinin çilekle ovulmasını sağlayabilirsiniz. Her gün çilek yiyerek de uygulayabilirsiniz. Böylece sadece dişleri beyazlatmakla kalmaz, aynı zamanda vücut için iyi beslenme sağlayabilir.

Bunu iki hafta boyunca düzenli olarak yaparsanız dişleriniz daha beyaz olacaktır. Ancak, bunu çok sık ve uzun süre yapmamalısınız, çünkü malik asit diş minesini zayıflatma riski taşımaktadır.Cevabınızı bulamadınız mı? Sorunuzu gönderin.