Çalışma Saatleri Hafta İçi Saat 10.00- 23.00 Hafta Sonu 10.00-22.00
Randevu Al

Yirmilik Diş Ağrısı İçin Evde En İyi 7 Çözüm

Yirmilik Diş Ağrısı İçin Evde En İyi 7 Çözüm
Eylül 9

Yirmilik Diş Ağrısı İçin Evde En İyi 7 Çözüm

Yirmilik dişler genellikle 16 ila 25 yaşları arasında veya daha sonra büyümeye başlarlar. Ağzınız zaten dolu olduğu için, özellikle çeneniz küçükse, yirmi yaş dişleri çıkmakta zorlanabilir ve bu durum yirmilik diş ağrısı olarak ortaya çıkar.

Yirmilik dişleri diş etini itmeye çalışırken, yirmilik dişleri dayanılmaz ağrıya neden olabilir. Diş ağrısını ortadan kaldırmak için, oluşumunun nedenini bilmeniz gerekir. Bu çalışma ancak bir poliklinikte uzman bir kişi tarafından profesyonel olarak yapılabilir. Ancak dişçiyi ziyaret etmeden önce durum biraz hafifletilebilir.

İltihabı azaltabilecek ve yirmilik diş ağrısını hafifletmeye yardımcı olabilecek bazı ev çözümleri vardır. Unutmayın, tüm çözümler sadece geçici yöntemlerdir. Sorun devam ederse, yirmilik diş ağrısını tedavi etmenin en uygun yolunu bulmak için bir diş hekimine danışın.

1)Tuzlu Suyla Gargara Yapın

Tuzlu Suyla Gargara Yapın

Ilık tuzlu su ile gargara yapmak yirmilik diş ağrısından kurtulmanın en kolay ve en etkili yollarından biridir. Sadece yarım çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suda eritin. Ağzınızı birkaç dakika gargara yapın, ardından gerekirse günde birkaç kez tekrarlayın.

2)Buz Torbaları Kullanın

Buz Torbaları Kullanın

Vücuda herhangi bir darbe alındığında olduğu gibi, buz ağrıyı hafifletebilir. Yirmilik dişin büyüdüğü yanağa 15-20 dakika buz torbası koyun. Gerekirse birkaç kez tekrarlayın.

3)Soğan Çiğneyin

Soğan Çiğneyin

Soğan çiğnemek, yirmi yaş dişlerininneden olduğu ağrıyı azaltabilen, kanıtlanmış başka bir evde çaredir. Soğanlar, diş eti enfeksiyonunu önlemek için ağrıyı hafifletmeye ve mikropları öldürmeye yardımcı olabilecek antiseptik, antibakteriyel ve antimikrobiyal özelliklere sahiptir.

4)Ağrıya Karanfil Uygulayın

Ağrıya Karanfil Uygulayın

Yirmilik dişinin yanına bir tane karanfil koymak ağrıyı hafifletmeye ve iltihabı azaltmaya yardımcı olacaktır.

5)Dişlerinizi İyi Fırçalayın

Dişlerinizi İyi Fırçalayın

Yiyecek parçalarının veya diğer şeylerin birikebileceğinden kaçınmak enfeksiyonların oluşmasını önler ve en azından durumu kontrol altında tutar.

6)Sarımsak Çiğneyin

Sarımsak Çiğneyin

Sarımsak, yirmi yaş dişi ağrısını hafifletmeye yardımcı olabilir ve bunun nedeni antiseptik ve antienflamatuar etkisidir. Sarımsak, ağızdaki bakteriyel enfeksiyonları bile önleyebilir veya yavaşlatabilir.

7)Maydanoz Çiğneyin

Maydanoz Çiğneyin

Maydanoz çiğnemek veya mümkün olduğunca ağzınızın köşelerinde tutmak ağrıyı hafifletmeye yardımcı olabilir.Cevabınızı bulamadınız mı? Sorunuzu gönderin.