Çalışma Saatleri Hafta İçi Saat 10.00- 23.00 Hafta Sonu 10.00-22.00
Randevu Al

Diş Telleri Hakkında Doğru Bilinen 4 Yanlış

Diş Telleri Hakkında Doğru Bilinen 4 Yanlış
Eylül 6

Diş Telleri Hakkında Doğru Bilinen 4 Yanlış

Çarpık dişleri onarmak için genellikle diş telleri kullanılır. Tıbbi prosedürlerde kullanılmasının yanı sıra, birçok kişi trend veya estetik nedenlerle kullanır.

Ne yazık ki, ağızdan ağza dolaşan birçok efsane, bazı insanları hala diş telleri ile çarpık dişleri düzeltmekten korkutuyor. Ancak bu bilgilerin çoğu doğru bilinen yanlışlardan ibarettir.

Diş telleri hakkında en yaygın efsaneleri ve gerçekleri sizlerle paylaşıyoruz.

1)Diş Telleri Yalnızca Çocuklar Ve Gençler İçindir

Diş Telleri Yalnızca Çocuklar Ve Gençler için

60 yaşına kadar herhangi bir yaşta bir ortodontist ile tedaviye başlayabilirsiniz. Modern ortodonti, mükemmel sonuçlar veren geniş bir çözüm yelpazesine sahiptir. Günümüzde birçok yetişkin de diş teli kullanmaktadır. Ayrıca, yetişkin hastaların tedavisi, ergenlerin tedavisinden farklı değildir.

2)Diş Teli Takmak Ağrıya Neden Olur

Diş Teli Takmak Ağrıya Neden Olur

Ağrı, sistemin kurulduğu andan itibaren 3-7 gün sürer. Yayları değiştirdikten sonra, 1-3 gün sonra kaybolan hoş olmayan, baskı hissi de oluşabilir. Dişlerin hareket mekanizması ve kemik dokusunun yeniden yapılandırılması, dişleri kemik deliklerinde tutan bağların gerilmesi ve sıkıştırılması ile başlar. Bir adaptasyon döneminden sonra, tüm bu duyumlar kendiliğinden kaybolur.

3)Yetişkinlerde Tedavi 5-6 Yıl Kadar Sürebilir

Yetişkinlerde Tedavi 5-6 Yıl Kadar Sürebilir

Aslında süre hastadan hastaya değişkenlik gösterir. Diş hekimi başlangıçtaki duruma ve tedavinin karmaşıklığına bağlı olarak teşhis sonrası size bilgi verebilir. Standart tedavi süresi 1-1,5 yıl sürer. Buna rağmen bazı ciddi durumlarda ortalama olarak 2 yılı geçen tedavi süreci olabilir. Ancak 3 yılı geçen tedavi süreci çok ama çok nadirdir. Tedavi süresinin uzaması genellikle hastanın doktor ziyaretlerini ertelemesi gibi nedenlerden olur.

4)Diş Telleri Çirkin Ve Utanç Verici

Diş Telleri Çirkin Ve Utanç Verici

Eski nesil diş telleri için belki çirkin olduğu söylenebilir. Ancak günümüz diş telleri geçmişe göre çok daha incedir ve estetik seçenekler bulunur. Diş tellerinizi görünmez veya şeffaf diş telleri olarak tercih edebilirsiniz. Ayrıca diş telleri yalnızca estetik bir görünüm için değildir. Aslında, çarpık dişlerin veya yanlış hizalanmış çenelerin görünümünü iyileştirmek ve böylece ağrıyı gidermek gibi çeşitli sağlık yararları vardır.Cevabınızı bulamadınız mı? Sorunuzu gönderin.