Çalışma Saatleri Hafta İçi Saat 10.00- 23.00 Hafta Sonu 10.00-22.00
Randevu Al

Diş Teli Takılmadan Dişler Düzelir Mi?

Diş Teli Takılmadan Dişler Düzelir Mi?
Temmuz 7

Diş Teli Takılmadan Dişler Düzelir Mi?

Ağız yapımız içinde bulunan dişler bizler için sindirim siteminin başlıca organıdır. Ağza konulan sıvı olmayan ürünler dişler tarafından parçalanır ve sonrasında mideye doğru yola çıkar. Dişlerimiz olmasa birçok problemle karşılaşırdık ki bu problemler yaşam devamlılığını etkileyecek problemler olurdu. Dişler sadece yeme içme gibi durumlarda değil aynı zamanda konuşma gibi işlemlerde de karşımıza çıkar. Genellikle yaşı büyük olan kişilerde diş kayıpları çok görülür, konuşmalarına dikkat ettiğiniz zaman kelimeleri tam anlamı ile çıkaramadıklarını görürüz. Dişler hem sağlam hem de birçok işe yararken aynı zamanda sağlam yapıya sahiptirler. Bu kadar olumlu yönü olan dişlerde genel problemlerde görülebilir.

Diş teli takılmadan dişler düzelir mi?

Diş teli takılmadan yani kendiliğinden dişlerin düzelmesi gibi bir durum söz konusu değildir. Bununla birlikte diş tellerinden rahatsız olanlar, konuşma güçlüğü çektiğini iddia edenler için birkaç yöntem vardır. Diş telleri günümüzde hala çok sık kullanılmaya devam edilse de yeni teknolojide diş telleri yerini kaybedeceğe benziyor. Diş telleri yerine görsel olarak daha avantajlı olan şeffaf plak tedavisi yeni trend olma yolunda ilerliyor.

Dişler neden yamuk çıkar?

Diş tellerinden bahsetmeden önce dişlerin enden yamulduğuna kısa bir kesit açalım. Dişlerimiz çene yapımız içinde bulunurlar. Bazılarımızın anne ve babalarından birisinin çenesinde küçüklük olması aynı şekilde çocuğa da yansıyabilir. Bu durumda kendilerine yer bulmayan dişler sağa sola doğru yamulmaya başlarlar.

Şeffaf plak tedavisi nedir?

Dişlerde yamukluk olduğu zaman yapılacak en kolay yöntem diş teli taktırmak olarak bilinir. Yeni teknoloji ile karşımıza çıkan şeffaf plak tedavisi diş teli olmadan dişleri düzeltmeyi başarıyor. Diş teline göre de birçok avantaja sahip bir yöntemden bahsediyoruz. Dişlerimizde yamukluk varken takılan plaklar ağız yapınızın ölçüsü alındıktan sonra dişlere takılan bir kılıfı andırır. Şeffaf olduğu için ağzını da çirkin bir görüntüye neden olmadığı gibi aynı zamanda konuşma güçlüğü de çektirmez. Şeffaf plaklar dişlerde düzelmeyi de çok hızlandırır. Diş teli uygulamasında 1 yıldan 3 yıla kadar devam eden tedavi süreci plaklar takılınca kısalır.Cevabınızı bulamadınız mı? Sorunuzu gönderin.