Çalışma Saatleri Hafta İçi Saat 10.00- 23.00 Hafta Sonu 10.00-22.00
Randevu Al

Diş Taşı Neden Kaynaklı Oluşur?

Diş Taşı Neden Kaynaklı Oluşur?
Haziran 7

Diş Taşı Neden Kaynaklı Oluşur?

Dişlerde oluşan rahatsızlıklar saymakla bitmez, bu hastalıkların oluşmasında ki en büyük etken biz insanlardır. Diş genetik olarak hastalık konusunda çok az hastalıkla bilinir. Dişlerde yamulma ve çene yapısı dişinde ki hastalıkların genel durumuna baktığımız zaman hep insanlardan kaynaklıdır. Diş taşı da bu hastalıklardan bir tanesi olarak öne çıkıyor. İsim olarak duyduğunuzda dişlerin temizliği ve ya bakımında kullanılan bir madde gibi düşünülse de diş taşı dediğimiz şey bir rahatsızlıktır. Diş etlerine yalın yerde ve dişler üzerinde oluşan bu hastalık diş ağrılarına, ileri ki bir seviye de dişlerin çürümesine ve düşmesine kadar giden bir süreci başlatabilir. Diş taşı tedavisi olan bir yöntemdir.

Diş Taşı Neden Kaynaklı Oluşur?

Her hastalık gibi diş taşının da oluşmasında bazı sebepler vardır, bu sebepler yine biz insanların yanlış uygulamalarından kaynaklı başlar. Diş taşı oluşması için dişlerde fırçalama işleminin ya hiç yapılmaması ya da doğru bir şekilde yapılması gerekir. Diş taşı ancak bu şekilde oluşur, diş fırçasının ulaşmadığı bölgelerde meydana gelmesi çok yüksek bir ihtimaldir.

Diş taşının en büyük belirtisi diş etlerinde meydana gelen kanamalardır, bu kanamalar her zaman oluyorsa o zaman doktora gitmek için daha fazla gecikmeyin. Diş tartarı artık savaşı başlatmış ve dişlerinizi çürütmek için adımlar atamaya başlamıştır.

Diş Taşı Nasıl Geçer?

Diş taşı yani tartar sizlere direkt olarak zarar verecek durumda değildir, zarar verirken yanına topladıkları mikroplarla bu işi başarır. Diş taşlarının geçmesinde yapılabilecek en doğru işlem dişleri temizletmek ve sonraki süreçte onlara daha iyi bakmaktır. Diş temizliği doğru ve düzenli bir şekilde yapılırsa o zaman yeniden oluşma gibi ir durum asla meydana gelmeyecektir.

Diş Taşı Nasıl Oluşur?

Diş taşı oluşum olarak sizlerin fark etmeyeceği bir hızla oluştuğu için çoğumuz fark etmeden sinsi bir şekilde başımıza gelir. Dişlerimizin arka cephelerinde diş etinden başlayarak dişlerin üst kısımlarına doğru oluşan yapıdır. Halk arasında tartar olarak daha çok bilinen bu hastalık ilk başlarda sizlerin dikkatini bile çekmeyecektir, sonrasında karşınıza büyük problemlerle çıkacaktır.Cevabınızı bulamadınız mı? Sorunuzu gönderin.