Çalışma Saatleri Hafta İçi Saat 10.00- 23.00 Hafta Sonu 10.00-22.00
Randevu Al

Lazerle Diş Tedavisi Hangi Alanlarda Kullanılır?

Lazerle Diş Tedavisi Hangi Alanlarda Kullanılır?
Mayıs 30

Lazerle Diş Tedavisi Hangi Alanlarda Kullanılır?

Yeni dönem teknolojilerinden bahsetmemiz gereken bir yazıdan bahsediyoruz, lazerle tedavi yöntemleri sadece diş açısından değil genel sağlık olarak en zirve dönemi oluşturur. Göz, burun ve birçok organda kullanılan lazer tedavi yöntemleri çok uzun olmasa da bir süredir diş tedavisinde de kullanılmaya başlandı. Lazerle tedavi yöntemi ilk olarak diş beyazlatma, yöntemleri içinde yerini aldı. Bu yöntem diş tabakasını eski yöntemlerden daha ağrısız bir şekilde temizlemekle kalmıyor aynı zamanda tabakaya verdiği zarar bakımından çok daha mantıklı bir yöntem olarak öne çıkıyordu. Sonrasında bu tedavi yöntemi iyice gelişip diş problemlerinde başka alanlarda da kullanılmaya başlandı.

Lazerle Diş Tedavisi Hangi Alanlarda Kullanılır?

Lazerle diş tedavisinin kullanıldığı alan sayısı her gün daha da çoğalmaya başladı, az önce de sizlere bahsetmiştik. Daha öncesinde bu tedavi yöntemi sadece diş beyazlata da kullanılan bir yöntem olarak ortaya çıkmıştı. Daha sonrasında gelişen teknoloji ile birlikte çürük temizleme yöntemlerinde de lazer tedavi kullanılmaya başlandı, bu aşamadan sonra dolgu çürükleri gibi temizlenmesi zor olan çürüklerde yine lazer tedavi kullanılmaya başlandı.  Lazer tedavi o kadar ilerledi ki şimdilerde kanal yöntemi açmak için bile kullanılmaya başlanan yöntemler arasında yerini alıyor. Bunlar dışında da kullanıldığı diş tedavi yöntemlerdi içinde yerini aldığı durumlar oluyor.

Lazerle Diş Tedavisi Nedir?

Dişler insanlar için önemli olmak zorundadır, insanlar çoğu zaman iki işi aynı anda yapmakta zorlanır. Dişler ise bizler için iki işi hatta iki den fazla işi aynı anda yapar. İnsanlar dişleri genel düşünce ile sadece çiğneme aracı olarak düşünür ama dişler sindirim sitemi organı olmaktan çok daha fazlasına yarar. Yeni doğan bebekler ilk kelimelerini çıkardığında anlam yoktur ama dişleri çıktıktan sonra ne söyledikleri daha çok anlaşılır. Bu dişlerin bizlerin konuşmasına etkisidir. Dişlerinde çürükler olan bir çocuk ve ya dişlerini tam çıkaramayan bir çocuk kelimeleri tam çıkaramaz ve kalıcı sorunlar oluşabilir. Bu kadar kıymetli olan dişlere düzgün şekilde bakmadığımız için çürüme ve benzeri olaylar olur. Lazer tedavi de tam olarak burada ortaya çıkar.Cevabınızı bulamadınız mı? Sorunuzu gönderin.