Çalışma Saatleri Hafta İçi Saat 10.00- 23.00 Hafta Sonu 10.00-22.00
Randevu Al

İmplant Ameliyatı Sonrası Ağrı Olur Mu?

İmplant Ameliyatı Sonrası Ağrı Olur Mu?
Nisan 30

İmplant Ameliyatı Sonrası Ağrı Olur Mu?

 

Diş tedavi yöntemleri her geçen gün seviye atlamaya devam ediyor, eski yöntemler geride kalmaya başlıyor. Sadece diş için değil tıp alanında yaşanan gelişmeler birçok eski yöntemi geride bırakıyor, diş için de bu tedavi yöntemleri yenilik gösteriyor. Dişler çürümeye başladıktan sonra çekilme işlemi uygulanırdı yeni yöntemlerde dişler kazanılmak için her şey yapılıyor ama yinede kurtarılma işlemi yapılmazsa o zaman takma dişler takılıyor. Günümüzde takma diş tedavisi de fazlasıyla gelişmeye başladı, dişler önceden protez diş olara takılırdı ve sürekli çıkartıp takmak zorunda kalınırdı. Sonrasında sabit protezler çıktı ve şimdilerde implat tedavi gelinen en zirve noktaları oluşturuyor.

İmplant tedavi nedir?

İmplant tedavi yöntemi son dönemlerin en gelişmiş diş yöntemleri arasında gösteriliyor. Diş implantı diş etine vidalama yöntemi ile yeni kökler yaparak yapılan işlemlerdendir. Dişler kök ve üzerinde diş kemiklerinden oluşur, takma dişler damaklara geçirme şeklinde uygulanıyorken diş implantı aynı şekilde diş kökleri oluşturularak yapılıyor. Bu işlem basit olan bir işlem değildir, diş implantının kök haline gelmesi ve kemiklerle uyum sağlama süreci 2-3 ay gibi bir sürede yerine geleceği için sabırlı olunması gereken bir tedavi yöntemidir. İmplant tedavi için fiyatlarda merak edilen bir konu olmuştur, implant tedavi yönteminde şehir çene yapısı ve birçok etken fiyat listesini etkileyecektir. Bu yüzden tedavi yöntemi için hastanelerden bilgi almak daha sağlıklı ve güvenli olacaktır. Herhangi bir diş kliniğini arayarak fiyat alabilirsiniz.

implant tedavi ağrılı mı olur?

İmplant tedavi yöntemi diş konusunda yeni bir diş yöntemi olmakla birlikte ağrı olarak daha az olacaktır. İmplan tedavide diş etiniz içine vida yerleştirilecek ve bu vidanın diş kemiklerinizle uyum sağlanması beklenecektir. Bu yöntem çok zor olmasına rağmen zorluğuna göre de ağrısı çok yoktur. Tedavi yönteminde hiç ağrı hissetmeyeceksiniz diye bir cümle kurmak sizlere yalan söylemek olacaktır. Doktorun becerinde bile olacak ağrı miktarı değişiklik gösterebilir, bu yüzden implant gibi zor olan tedavi yöntemlerini güvenilir ve bu yöntemi daha önce yapmış doktorlara yaptırmalısınız.Cevabınızı bulamadınız mı? Sorunuzu gönderin.