Çalışma Saatleri Hafta İçi Saat 10.00- 23.00 Hafta Sonu 10.00-22.00
Randevu Al

Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır?
Nisan 17

Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır?

 

Güzel bir gülüş için dişlerin düzenli ve beyaz olması çok önemlidir; dişlerin düzenli çıkması bizlerin elinde olmasa da beyaz dişler bizlerin elindedir. Diş beyazlatma yöntemleri doğal ve hastane ortamında yapılmak üzere iki ayrı şekilde incelenir. Evde diş beyazlatma yöntemleri doğal ve sağlıklıdır, hastane ortamında yapılan beyazlatma yöntemi de sağlıksız değildir ama kısa sürede tekrar sararma ihtimali çok fazladır. Bu yüzden dişleriniz çok kötü durumda değilse evde beyazlatma yöntemini denemekte fayda vardır. Peki dişlerimizi evde beyazlatmak için neler yapacağız? Hangi yöntemler sürekli beyaz dişlerimiz olmasını sağlar? Öncelikle evde yapılan yöntemlerden bahsederek başlayalım.

Diş fırçalama

Hepimizin bildiği ama maalesef çoğu kişinin uygulamadığı en basit diş beyazlatma yöntemi dişleri fırçalamaktır. Bu yöntem en baştan uygulandığı zaman çok faydalıdır; yaş 50 civarına gelmiş ve bu yaşa kadar fırça görmemiş dişlere diş fırçalama belki çok az fayda eder ama tam anlamı ile beyazlatmaz. İkinci bir noktada dişlerimizi günde en az iki kere fırçalamamız gerektiği ve bu sürenin de her fırçalama için 2 dakika olmasıdır. Ağza fırçayı vurup çekme ile yine dişlerde beyazlama olmaz.

Karbonat ve limon

 Diş tedavisinde yine doğal bir yöntemden bahsediyoruz, dişler asit yüzünden fazlası ile sararır bu sararmayı önlemek için ve ya daha önceden oluşmuş sarılığı temizlemek için bir kaşık karbonata limon suyu karıştırın. Karışımı iyice köpürttükten sonra diş fırçası ile dişlere uygulayın, dişlerin beyazlamasında faydasını göreceksiniz.

Karbonat, tuz ve elma sirkesi

Karbonat limon karışımından sonra yeni karışımımızdan bahsedelim, karbonat ve elma sirkesine tuzu katıp da yine karışım yaptıktan sonra diş fırçası ile iyice köpürtelim. Dişlerde lekelenme ve sarılıklara çözüm olacaktır. Bu yöntemde doğal olan başka bir yöntemdir.

Doktora gitmek

Bu iki yöntem sizlere fayda sağlamdıysa o zaman yapacağınız en büyük çözüm doktora gidip dişleri temizlemek olacaktır, bu hareketten sonra dişlere düzenli bakmak en önemli iştir. Dişlere düzenli bakılmazsa o zaman sararma yeniden başlayacaktır. Doğal yöntemler ve ya doktor gözetiminde nasıl isterseniz dişleri temizleyin ama düzenli bakım olmazsa dişler düşme yoluna doğru adım adım gidecektir.Cevabınızı bulamadınız mı? Sorunuzu gönderin.