Çalışma Saatleri Hafta İçi Saat 10.00- 23.00 Hafta Sonu 10.00-22.00
Randevu Al

Diş Eti Hastalıkları Vücudu Nasıl Etkiler?

Diş Eti Hastalıkları Vücudu Nasıl Etkiler?
Nisan 12

Diş Eti Hastalıkları Vücudu Nasıl Etkiler?

İnsan sadece et parçası olarak tanımlanamaz, yaradılışında düzen vardır. İnsan vücudu makine gibi birbirine bağlı parçalardan oluşmaktadır, bu parçaların biri arza verirse belki kısa süre içinde değil ama uzun süre içinde kesinlikle başka bir yerde arza verecektir. Diş Ağızda görülen genellikle gülüşlerin güzellikleri anlatılan reklamlarda kullanılır. İnsanlar için besin zincirinin bir öğesidir, bu kadar küçük sınırlara dişi sabitlemek çok büyük yanlış olur. Dişte oluşan hastalık vücutta başka bir yerde hasra olduğunu gösterebilir. Birçok sinire sahip olan diş, kalp başta olmak üzere organlar ve vücudun barındırdığı hastalıklara diret olarak etki eder.

Diş Eti Hastalıkları

İş eti hastalıkları, vücudumuz içinde sindirim sitemi başta olmak üzere birçok duruma engel koyabilir. Öncelikle diş eti hastalıkları ve diğer hastalıklar arasında bağlantı olduğuna dair birçok kanıt vardır, şeker hastalığı ve kalp hastalıkları diş eti hastalıklarından kaynaklanabiliyor. Bu hastalıklar da diş eti hastalıklarını doğrulayabiliyor, ikili arasında ki ilişki derin bir hal almıştır. Diş eti hastalıkları başta sindirim olarak adlandırılan konuyu etkiler. Bu hastalıklara diş iltihabı ve diş eti çekilmesi gibi hastalıkları söyleyebiliriz. Dişte oluşan çürükler damaklarda et çekilmesi de başka örneklerdir. Bu hastalıklar zaman içinde sindirimin gerçekleşmesine engel olacak ağrılar ve birçok hastalık doğurabilir. Bu hastalıklardan en büyüğü ağız kanseri olarak bilinir. Bu sindi hastalık yine dişlerden kaynaklı olabiliyor.

Diş Eti Hastalıkları Hangi Boyutta Ulaşabilir?

Dişte oluşan bir hastalık çürümeye neden olacaktır, dişlerde çürümeden sonra çekme işlemi uygulandığı zaman şekeri olan hastalarda yüz felci gibi ciddi bir olay görülme durumu vardır.

Ağız kanseri de az önce bahsettiğimiz hastalıklardan bir tanesidir, ağız kanseri dişlerde kendiliğinden oluşan dökülme olarak bilinir ama daha sonrasında ağız kanserine dönebilir. Bu da diş etinde oluşan ve insanlar için büyük risk yaratan hastalıklardan biridir.

Diş eti iltihabı sindirim sitemi için büyük sorun yaratacaktır, dişlerde oluşan iltihap uzun vadede sindirime direkt olarak etki edecektir. Dişler sindirim siteminin vazgeçilmezlerinden bir tanesi olarak yemek yiyememe durumunda vücut direnç kaybedecektir.Cevabınızı bulamadınız mı? Sorunuzu gönderin.