Çalışma Saatleri Hafta İçi Saat 10.00- 23.00 Hafta Sonu 10.00-22.00
Randevu Al

Lazer Diş Beyazlatma VS. Beyazlatıcı Jel

Lazer Diş Beyazlatma VS. Beyazlatıcı Jel
Mart 8

Lazer Diş Beyazlatma VS. Beyazlatıcı Jel

Gülüşünüz, insanların ilk fark ettiği şeydir. Gülümsediğimizde kim parlak, beyaz dişler göstermek istemez ki? Diş beyazlatma, marketten diş hekiminizin ofisine kadar her yerde mevcut olan seçeneklerle gelişen bir endüstridir. Farklı sonuçlar sunan bu kadar çok seçenek varken, sizin için en iyi olanı nasıl seçebilirsiniz?

Beyazlatma işlemi, bazı prosedürler veya ağartmasız işlemler ile yapılır. Beyazlatıcı jel, diş macunları gibi ağartma olmayan prosedürleri içerirken; lazer diş beyazlatma işlemi dişlerinizin rengini değiştirir. Lazer beyazlatma işleminden daha hızlı ve daha uzun ömürlü bir fayda bekliyorsanız bu prosedürü, bir diş hekimi muayenehanesinde gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Beyazlatma jelleri, lekeleri çıkarmak için dişlere uygulanan peroksit bazlı ağartıcılardır. Bunları diş hekiminizden veya eczanelerden de temin edebilirsiniz. Sizin için en doğru olan diş beyazlatma işlemi hakkında karar verirken; dişlerinize veya diş etlerinize zarar vermemek için mevcut seçeneklerinizi diş hekiminizle görüşmeniz en iyisi olacaktır.

Diş Beyazlatma Nasıl Çalışır?

Dişlerinizin doğal rengini değiştirmeyi umuyorsanız, gülümsemenizi birkaç tonla aydınlatabilecek bir beyazlatma tekniğini tercih edebilirsiniz. Bu prosedürler, lekeleri çıkarmak için karbamid peroksit veya hidrojen peroksit gibi aktif bileşenleri içerir.

Beyazlatıcı diş macunları veya odun kömürü beyazlatma gibi ağartmayan seçenekler, yüzey lekelerini çıkarmak için fiziksel veya kimyasal bir reaksiyona dayanır. Bu ürünler kahve, şarap ve tütünün bıraktıkları dış lekeler gibi  lekeleri, lazer diş beyazlatma işlemi kadar temizleyemez.

Lazer Beyazlatmanın Faydaları

Lazer beyazlatma, beyazlatma çözümlerinin etkilerini hızlandırmak için lazer kullanan popüler bir seçenektir. Lazerle beyazlatma işlemini sadece diş hekimleri yapabilir; ancak işlem oldukça basittir ve yaklaşık bir saat içinde tamamlanabilir.

 

 

Lazer diş beyazlatma işlemi diğer temizleyici seçeneklere göre biraz daha yüksek ücretlidir; fakat etkisi de bir o kadar büyüktür. Lazer, beyazlatma maddesinin reaksiyonunu hızlandırdığı için sonuçlar diğer beyazlatma seçeneklerinden çok daha hızlı elde edilir.Lazerle beyazlatma kesindir ve tek diş üzerinde de yapılabilir. Hiçbir beyazlatma işlemi kalıcı olmasa da lazerle beyazlatma altı aydan birkaç yıla kadar sürebilir.

 

 

Beyazlatıcı Jelin Faydaları

Diş beyazlatma jelleri, lekelenmeyi gidermek için dişlerinize uygulanan berrak maddelerdir. Jel; küçük bir fırça, şırınga veya içine kaplanmış ince - berrak şeritler şeklinde uygulanabilir. Beyazlatıcı jellerin ve ilgili ürünlerin ideal sonuçlara ulaşması, lazer diş beyazlatma işlemine göre daha uzun sürebilir; ancak yine de popülerliğini kaybetmeyen bir seçenektir.

 

Beyazlatıcı jelin insanlar tarafından popüler olmasının nedenleri:

  1. Beyazlatıcı jel ürünlerine istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz. Bu arada kozmetik dükkanlarında satılan ürünleri kesinlikle tavsiye etmiyoruz. Eczanelerde bulunan beyazlatma jellerini satın almanızı öneririz.
  2. Bu seçeneklerin çoğu evde çok az çabayla ve günlük ağız bakımı rutininizin bir parçası olarak yapılabilir.
  3. Herhangi bir ağrısı, acısı yoktur.
  4. Lazer diş beyazlatma işlemi ile karşılaştırıldığında daha ekonomik kaçar.
  5. Unutmayın, diş beyazlatma herkese tavsiye edilmez. Örneğin, dişleriniz griyse veya ciddi şekilde rengi değişmişse, diş kaplamaları gibi diğer yaklaşımları düşünmeniz gerekebilir.

 Cevabınızı bulamadınız mı? Sorunuzu gönderin.